Suknie wieczorowe dla świadkowej

Świadkowa nazywana także inaczej druhną to nie tylko jeden z wielu gości na ślubie. To także funkcja, z którą wiąże się wiele przywilejów weselnych, ale także i szereg obowiązków. To właśnie świadkowa pomaga młodej zadbać o dobrą zabawę uczestników imprezy, ma pilnować by niczego nie zabrakło na stołach, ma także czuwać nad perfekcyjnym wyglądem Panny Młodej. I choć to właśnie image świeżo upieczonej żony jest na zaślubinach i przyjęciu weselnym najważniejszy druhna nie może zapomnieć także o odpowiednim stroju i fryzurze dla siebie. Jej stylizacja powinna być dopełnieniem eleganckiego wyglądu młodej, powinna być efektownym tłem dla wizażu głównej bohaterki tego dnia.

Wśród najmodniejszych sukienek dla druhen ostatnimi czasy największą popularnością przede wszystkim sukienki koktajlowe o fasonie midi. Świadkowe coraz rzadziej decydują się na suknie do ziemi, jeśli już zakładają je nie na ślub, ale dopiero na weselne przyjęcie. Sukienki mini są natomiast powszechnie uważane za zanadto odważne w stosunku do funkcji jaką pełni świadkowa na weselu. Jeśli jednak krój sukienki nie jest nazbyt prowokacyjny możemy pójść na kompromis i pozwolić ją sobie ubrać.

Jeśli chodzi o kolory w przypadku sukienek dla druhen dozwolona jest biel, z której z założenia goście na ślubie rezygnują. Wybór odpowiedniego fasonu i barwy kreacji powinnaś jednak wcześniej skonsultować z Panną Młodą. Biała elegancka sukienka do kolan będzie jak najbardziej odpowiednia jeśli tylko razem z Twoją przyjaciółką biorącą ślub dopasujecie jej fason do modelu sukni ślubnej. Mile widziane są także kreacje w odcieniach cielistych, beżach, błękitach. Kolorem, który na pewno się nie sprawdzi jest natomiast czerń. Na ciemną sukienkę może pozwolić sobie gość weselny, ale nie świadkowa, która przez całą uroczystość będzie tuż przy pannie młodej.

Oprócz głównej druhny na ślubie i przyjęciu weselnym mogą być obecne małe druhenki. Dziewczynki niosące welon czy sypiące kwiaty na wychodzących z kościoła Państwa Młodych pięknie prezentować będą się dosłownie w każdej dziecięcej sukience. Warto postawić na kreacje dla małych druhen w jasnych kolorach; pudrowy róż, delikatny błękit, beż – w takich barwach będzie do twarzy każdej młodej damie.

Na barkach druhny spoczywa nie tylko pomoc w organizacji wesela, ale także wieczoru panieńskiego. Na nim, tak jak i na weselu bardzo ważne są stroje. Jeśli planujesz zrobić przyjęcie dla swojej przyjaciółki pomyśl o nich odpowiednio wcześniej. Na tematycznej imprezie mile widziane będą kolorowe i zabawne kostiumy. Pani młoda w roli króliczka playboya, diabełka albo aniołka? Dlaczego nie! Na imprezę do klubu pasować będą natomiast krótkie dyskotekowe sukienki. Warto zwrócić uwagę na kreacje z cekinami, które w tym sezonie są bardzo modne.