Wizytowe sukienki weselne dla gości

Wesela ta najhuczniejsze a co za tym idzie najbardziej przez nas lubiane imprezy. To przede wszystkim celebrowanie szczęścia przyjaciół, znajomych czy też osób z rodziny, ale także wyśmienita okazja do bawienia się do białego rana na parkiecie, skosztowania wybornych potraw i równie smakowitych trunków. Jest to wreszcie i czas kiedy chcemy się odpowiednio zaprezentować. Jak wiadomo najważniejszą rolę odgrywa image panny młodej, ale i goście powinni zadbać o stonowane weselne stylizacje i ładny wieczorowy wizaż.

Tak to już jest, że sukienkę jaką kupujemy na jedno wesele, raczej nie założymy ponownie, choć często wybieramy się na przedweselne zakupy z założeniem, że nasza kreacja posłuży nam jeszcze na kilku innych okazjach. Po wyborze kreacji na wesele stwierdzamy jednak, że albo jest już ona nie modna, albo zwyczajnie przestała do nas pasować. Przy kupnie sukni na zaślubiny koleżanki, siostry czy kogokolwiek innego warto jednak zdecydować się na wybór stroju uniwersalnego. Po co po raz kolejny masz decydować się na sukienkę, której nigdy więcej nie założysz?

Są modele sukienek, których z założenia nie powinny być zakładane na wesele. Każda z pań wie zapewne, że na ślubie nie wypada pokazać się w białej kreacji. Kolor ten zarezerwowany jest wyłącznie dla panny młodej – głównej bohaterki wieczoru. Możesz natomiast postawić na inne kolory z jasnej palety barw; pudrowy róż, kolor cielisty, beż, ciemny kremowy, cappuccino, jasny błękit są jak najbardziej na miejscu.

Do niedawno uważało się, że na wesele nie powinno się założyć czarnej sukienki. Kolor ten uchodził za zanadto przytłaczający, denny, smutny. Stereotyp czarnej kreacji weselnej odchodzi jednak powoli do lamusa, coraz więcej pań decyduje się właśnie na sukienkę w takim kolorze. Czy wypada założyć czarną sukienkę na wesele? Jeśli skomponujesz ją z kolorowymi dodatkami jak najbardziej. Zdecydowanie na miejscu jest wybór małej czarnej, nie polecamy natomiast długiej czarnej sukienki (suknie weselne do ziemi przestały być modne już kilka lat temu). Kiedy mimo wszystko masz obawy przed założeniem czarnego stroju wybierz sukienkę dwukolorową, świetnym pomysłem jest np. założenie czarno- czerwonej midi przed kolano do której możesz dobrać buty i biżuterię właśnie w czerwonym kolorze.

Wśród najmodniejszych sukienek weselnych na zbliżający się sezon furorę robią sukienki bandażowe. Model mocno opinający ciało świetnie prezentuje się na szczupłej sylwetce jednocześnie doskonale podkreślając kobiece atuty. Innym fasonem, o którym warto wspomnieć jest sukienka tulipan. To typowo młodzieżowa sukienka weselna. Nowym trendem w modzie zarówno weselnej, jak i wieczorowej jest suknia trapezowa. Trapezówka to esencja elegancji, gustu i prostoty. Może mieć fason mini, a w nieco dłuższej wersji dobrze sprawdzi się w roli sukienki weselnej dla mamy.