Wyjątkowy garnitur dla Pana Młodego

Weselne stroje nie ograniczają się jedynie do damskich sukienek, na ślubie osobą równie ważną co Panna Młoda jest jej partner. Ślubny garnitur Pana Młodego to nie tylko dobrze skrojone spodnie i szykowna męska marynarka, to także elegancka koszula oraz dodatki; kamizelka oraz mucha bądź krawat.

Mówi się, że kobiety najładniej wyglądają w sukienkach, mężczyźni zaś najlepiej prezentują się w garniturach. Trudno więc wyobrazić sobie młodego żonkosia ubranego w co innego niż właśnie garnitur. Alternatywą dla niego mogą być inne męskie zestawy, którym przypisuje się jeszcze większą klasę niż garniturowi, mowa tutaj oczywiście o smokingu i fraku.

Każdy, nie tylko weselny garnitur powinien być dobrze skrojony. Nic nie da Ci zakup najdroższego smokingu jeśli będzie on źle na Tobie leżał. Na poszukiwania ślubnego garnituru nie warto więc wybierać się samotnie, najlepiej zabrać ze sobą kogoś kto choć trochę zna się na modzie. Z pomocą przyjść może Ci siostra, mama, albo dobry kolega. Zapomnij o tym, żeby garnitur na wesele wybierać ze swoją narzeczoną. Podobnie jak w przypadku zakupu sukni ślubnej prezentację stroju weselnego lepiej pozostawić do dnia zaślubin. Przed zakupem stroju warto jednak ustalić z przyszłą małżonką kolorystykę garnituru (powinna ona pasować do deseniu sukni młodej).

Najprostszy zestaw ślubny dla Pana Młodego to dobrze skrojone eleganckie spodnie w kankę oraz dopasowana do nich marynarka pod którą zakładamy koszulę. Weselne garnitury mogą być jednak o wiele bardziej rozbudowane i składać się z wielu innych elementów. Jednym z popularniejszych dodatków do ślubnego garnituru jest kamizelka. Kamizelka jest bardzo praktyczną częścią męskiej garderoby. Kiedy po szaleństwach na weselnym parkiecie jest nam gorąco możemy zdjąć marynarkę w sprytny sposób unikając jednej z największych gaf jakie popełniają mężczyźni – mowa tutaj o prezentowaniu się w samej koszuli i spodniach. Jest to mało eleganckie. Dużo lepiej wygląda zestaw koszula plus marynarka, szczególnie jeśli chodzi o strój Pana Młodego.

Niezwykle istotną sprawą w image młodego żonkosia jest dobór koszuli do marynarki i kamizelki. Przy zakupie koszuli należy pamiętać o jej odpowiedniej długości. Nie dopuszczalne są koszule z krótkim rękawkiem nawet jeśli ślub odbywa się latem. Mogą sobie na nie pozwolić goście, jednak pan młody powinien tego dnia dostosować się do ściśle określonych reguł mody wizytowej.  Rękaw koszuli nie może być krótszy niż długość rękawa marynarki. Zakończenie koszuli powinno wystawać spod marynarki na około 2 centymetry.

Kolejną istotną kwestią jest kolorystyka. Wśród garniturów ślubnych wybierać możemy między jasnymi zestawami w kolorze kawy z mlekiem czy garniturach w kolorze beżowym poprzez brązowe fraki na czarnych smokingach skończywszy. Za najbardziej eleganckie uznaje się czarne garnitury. Ogromną zaletą czarnego garnituru jest uniwersalność – będzie on bowiem pasować do każdego fasonu sukni ślubnej. Ponadto posłuży nam jeszcze przy wielu innych okazjach, nie tylko na własnym weselu.