Koktajlowe sukienki na poprawiny

Moda weselna nie kończy się na kreacjach ślubnych. Jeśli Państwo Młodzi organizują poprawiny trzeba pomyśleć także o strojach na drugi dzień świętowania zaślubin. O sukienkę na poprawiny musi zadbać nie tylko pani młoda, ale także świadkowa, mama młodej oraz pozostali goście.

Stroje na poprawiny są z założenia dużo mniej formalne niż ubrania na wesele. Mimo wszystko jednak, nie na miejscu jest założenie dżinsów czy dyskotekowej sukienki. Najbardziej odpowiednie będą eleganckie, ale zarazem bardzo wygodne suknie i sukienki koktajlowe, w przypadku panów natomiast sprawdzą się klasyczne spodnie w kankę oraz modna koszula.

Sukienka na poprawiny dla pani młodej

Mówi się, że poprawiny są dużo lepsze od samego wesela. Z pewnością ze stwierdzeniem tym zgodzi się niejedna panna młoda. Nie dość, że na poprawinach może czuć się dużo bardziej swobodnie ponieważ stres związany ze ślubem i całym szeregiem ceremoniałów już opadł, to dodatkowo do szafy można włożyć długą białą suknię, której co prawda nie da się odmówić uroku, jednak rzadko kiedy można określić ją jako strój wygodny.

Najlepszą kandydatką na sukienkę na poprawiny dla świeżo upieczonej mężatki będzie koktajlowa sukienka za lub nieco przed kolano. Długa suknia jest zanadto oficjalna, a mini nieco zbyt odważna. Midi natomiast stanowi idealne połączenie komfortu i wyrafinowanego gustu. Jeśli chodzi o kolory,kiedy tylko masz na to ochotę możesz pozostać przy bieli. Mała biała w połączeniu z kolorowymi dodatkami stanowić będzie doskonały zestaw na poprawiny. Mile widziane są także kreacje w innych barwach. Z powodzeniem postawić właściwie na każdy kolor.

Sukienka na poprawiny dla gościa

Świadkowa, siostra pani młodej, koleżanka – każda z tych osób założyć może na poprawiny prostą i wygodną sukienkę koktajlową. Tak, jak i w przypadku panny młodej, tak i w przypadku gości lepiej zrezygnować z przesadnie poważnych wieczorowych sukni, bardziej odpowiednie będą natomiast stroje stonowane, ale jednocześnie kobiece i modne. Jeśli nie chcesz sięgać po sukienkę postaw na klasyczne spodnie i weselną bluzkę albo wizytową tunikę i proste legginsy. W przypadku sukienek z powodzeniem wybrać możesz letnią kreację w kwiaty albo sukieneczkę w stylu retro. Na topie są sukienki z koronek, bombki, sukienki typu tulipan, trapezówki oraz sukienki bandażowe. Jeśli chodzi o kolory warto zdecydować się na neutralne beże oraz błękity. Na poprawinach bez żadnych oporów sięgnąć możesz po granatową, czarną albo czerwoną sukienkę.