Śliczne sukienki weselne dla dzieci

Jak się okazuje moda weselna to nie tylko suknia dla młodej, garnitur pana młodego. To także stroje dla gości. Mowa tutaj o sukience świadkowej, garsonce dla mamy, ale także wizytowych sukienkach dziecięcych. Śliczne sukienki weselne dla dziewczynek to przede wszystkich mini sukienki koktajlowe w pastelowych kolorach oraz kolorowe dziecięce komplety, które świetnie sprawdzają się w roli gustownego stroju dla małej damy. W przypadku ubrań dla chłopców są to przede wszystkim finezyjnie skrojone garnitury w małych rozmiarach oraz modne koszule, które od koszul dla panów różnią się tylko wielkością. Ciekawym dodatkiem do stroju weselnego dla kilkulatka będzie zawadiacka mucha albo kolorowy krawat.

Rola małych dziewczynek na ślubie coraz częściej nie ogranicza się wyłącznie do bycia gościem. Ostatnimi czasy bardzo popularne jest bowiem niesienie welonu przez kilkuletnie dziewczynki, po zaślubinach zaś sypią one kwiaty na parę młodą. Małe druhny ubrane są zazwyczaj w jasne sukienki sięgające ziemi. Kilkuletnia dama bez wątpienia uroczo będzie się prezentować w kreacji po kostki w kolorze cappuccino, dodatkowy przystrojeniem stroju będą drobne kwiaty gdzie nie gdzie umiejscowione na sukience.

Inną godną zainteresowania propozycją na strój weselny dla dziewczynki jest długa rozszerzana sukienka przewiązana w tali dużą kokardą. Do pudrowo różowej lub blado niebieskiej sukieneczki pasować będzie czarny pasek. Fryzurę dziewczynki warto dodatkowo przystroić czarną opaską, spinką w kolorze sukienki lub delikatną kokardką do włosów. Jeśli chodzi o buciki najbardziej odpowiednie będą klasyczne wizytowe pantofelki dziecięce w białym kolorze, które dzięki swej uniwersalności mała dama będzie mogła założyć jeszcze na niejedną okazję.

Alternatywę dla rozszerzanych dziecięcych sukienek stanowić może prosta i jednocześnie śliczna sukieneczka uszyta z atłasu, jedwabiu bądź bawełny. Fason sukienki czyni ją bardzo wygodną – sięga ona bowiem jedynie nieco wyżej kostek, a nie do ziemi. Górę sukienki zdobić może duża kokarda albo naszyty na materiał ozdobny kwiatek w tym samym kolorze co reszta stroju. Taką sukieneczkę warto zestawić ze ślicznymi białymi rajstopkami, balerinkami np. w różowym, srebrnym lub cielistym kolorze, delikatną opaską oraz dzicięcą torebeczką do ręki.

Na poprawiny mała dziewczynka założyć może prostą dziecięcą sukienkę z bawełny lub dzianiny.